+372 505 8874  
Log In

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas soojussalvestit võib kasutada peamise või ainsa küttesüsteemina? 

Soojussalvesteid võib sõltuvalt valitud mudeli võimsusest kasutada võrdse efektiivsusega nii ainsa kui lisaküttesüsteemina. 


Mitut soojussalvestit läheb vaja hoone kütmiseks? 

Vajaliku võimsusega soojussalvesti valitakse iga elamis- või äripinna puhul individuaalselt. Sealjuures tuleb arvestada võimalike soojuskadudega, ruumide pindala ja hoonetüübiga. Keskmiselt kulub eluruumi soojendamiseks talveperioodil 75 W soojust 1 m² kohta. 
Soojussalvesti kasutamisel lisaküttelahendusena kulub soojust u 25 W/m². 


Mis kuulub soojussalvestikomplekti? 

Komplekti kuuluvad kütteseadme korpus, magnesiittplokid, kinnitusraam, kinnituskruvid ning paigaldus- ja kasutusjuhend. 


Kas seadet paigaldada on keeruline? 
Soojussalvesti paigaldamine on üsna lihtne. Seadme kokkupanekuks tuleb eemaldada soojussalvesti korpuse esipaneel, kinnitada salvesti kruvide abil seinale, asetada paigale magnesiitplokid, ühendada elektrikaabel soojussalvesti klemmidega ning asetada tagasi korpuse esipaneel. Enne seadme kokkupanekut ja paigaldamist lugege hoolikalt läbi paigaldus- ja käivitamisjuhend. 

NB! Soojussalvesti korpusesse asetatud magnesiitplokid lisavad salvestile tublisti kaalu; seetõttu tuleb järgida ohutusabinõusid. Piirake laste ja loomade ligipääsu magnesiitplokkidega täidetud soojussalvestile, kuni see pole kindlalt kinnitatud tugevale aluspinnale (nt seinale). 


Kuidas soojussalvesti aitab säästa raha? 

Soojussalvestid soojenevad vajaliku temperatuurini öisel ajal, mil elektrihind on tavapärasest 1,5 korda madalam. Päevasel ajal eraldab soojussalvesti ruumidesse soojust, kasutamata elektrienergiat. Nii tarbib soojussalvesti elektrit ainult 8 tundi päevas, siis kui selle hind on odavam. 


Mida kujutavad endast magnesiitplokid? 

Tegemist on looduslikust materjalist plokkidega, mida küttelemendid soojendavad kõrge temperatuurini. 


Kui kõrge on soojussalvesti välispinna temperatuur? 

Soojussalvesti välispinna temperatuur ei ületa 65 °С.